Wersja Polska English version

Studenci Uniwersytetu Dzieci w Warszawie spotkali się z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim

Młodszym widzom przypominamy, że poseł K. Jurgiel, jako minister rolnictwa, ożywił polskie stadniny koni. https://t.co/lqVIAXM7C4

Kolejna miła wizyta. Jako przewodniczący @BPPT przeznaczyłem całe swoje wynagrodzenie na cele charytatywne m. in. dzieci z placówki przy Traugutta wyjechały na zimowiska i majówki. Przygotowały sympatyczny występ o Unii Europejskiej. Dziękuję 🙂

Postaw na Sikorskiego i wygraj. https://t.co/duib0EZsLY

Ks.płk S.Żarski,wslawiony w 2010 r. publicznym, paszkwilanckim atakiem na III RP, wcześniej okazyjnie sprzedał kościelne grunty M.Morawieckiemu.W marcu 2018 r.Morawiecki kontrasygnowal decyzję o nadaniu Żarskiemu stopnia generała(GW). LB:nie ma to jak wspólne wartości!

Jak w Monachium, znowu błysnął.

Czym zajmuje się Minister Spraw Zagranicznych? Czy lubi być Pan ministrem? Ile Pan zarabia? Czy Rosjan możemy nazywać przyjaciółmi? W jakim kraju najmilej Pana przyjęto? Czy kiedyś poszerzymy nasze granice? Kto decyduje o sojuszach, jakie zawiera Polska? Jak ocenia Pan publikacje portalu Wikileaks? Na czym polega unowocześnianie polskiej dyplomacji? Na takie, między innymi, pytania odpowiadał Radosław Sikorski – grudniowy gość specjalny 12-, 13- i 14-letnich studentów warszawskiego Uniwersytetu Dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Radosława Sikorskiego, który opowiedział dzieciom o tym, jak funkcjonuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jakie są zadania resortu i samego ministra. Słuchacze z zainteresowaniem obejrzeli prezentację zatytułowaną “Tradycja i nowoczesność polskiej dyplomacji”, w której sporo miejsca poświęcono modernizacji resortu Spraw Zagranicznych. Duże zainteresowanie wzbudził nowoczesny sprzęt, taki jak telefon satelitarny, wprowadzone do użytku przez ministra Sikorskiego smartphony czy niedawno otwarte Centrum Operacyjne. Dzieci dowiedziały się także, jak wygląda dzień z życia ministra na przykładzie oficjalnej wizyty w Turcji. Po prezentacji młodzi uczestnicy spotkania, których było niemal dwustu, bardzo chętnie zadawali ministrowi pytania związane z dziedziną polityki zagranicznej, a także z osobistym życiem ministra.

Uniwersytet Dzieci to działający w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie projekt edukacyjny dla dzieci, opierający się na współpracy z wyższymi uczelniami. Cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia Uniwersytetu Dzieci, prowadzone w formie warsztatów i wykładów, ukazują młodszej generacji studentów bogactwo świata nauki, sztuki i życia społecznego, a także starają się zapewnić uczestnikom projektu solidną dawkę wiedzy obywatelskiej. “Zależy nam by, oprócz zainteresowania dzieci nauką, kształtować ich jako odpowiedzialnych obywateli i przygotowywać do funkcjonowania we współczesnym świecie. Organizowanie dla naszych studentów spotkań z ważnymi postaciami życia publicznego, takimi jak minister Sikorski, jest praktyczną realizacją tego założenia programowego Uniwersytetu Dzieci.” – powiedziała Anna Grąbczewska, dyrektor Uniwersytetu Dzieci w Warszawie.