Wersja Polska English version

Publikacje

Dewiant nie może być duszpasterzem. Nie może występować oficjalnie w imieniu Kościoła - powiedział w @tvn24 Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej, odnosząc się do sprawy księdza pedofila z Tylawy.

https://t.co/qogsmOlNkd

Ciekawe, którego polityka Pan Minister ma na myśli. Dlaczego go nie ściga? Czyżby z własnej partii? https://t.co/zEnNmz6Sxt

SPECJALNA WIADOMOŚĆ⤵️
DO: Polska. OD: Europa.

#WielkiWybór #PrzyszłośćPolski
Głosuj 26 maja ❤️ #Listanr3 #KoalicjaEuropejska
🇵🇱 🇪🇺
Podajcie dalej 🔁 Obserwujcie @KEuropejska

Died today 337AD Constantine the Great. Regarded as one of the greatest Roman Emperors. He was also the first Roman emperor to claim conversion to Christianity. He became Emperor at Eboracum (York).

Pedofilia w Kościele. PO donosi do prokuratury na Zbigniewa Ziobrę https://t.co/PCfUq3j993

“Strefa zdekomunizowana – Wywiad rzeka z Radkiem Sikorskim”

Książka pokazuje pasjonującą drogę życiową Radka Sikorskiego w nieocenzurowanej rozmowie z Łukaszem Warzechą Sikorski mówi o jego udziale w czterech rządach RP, odsłania kulisy rządów, to wszystko w przededniu nowych wyborów. Dlaczego odszedł z Ministerstwa Obrony, o co spierał się z braćmi Kaczyńskimi, z kim mu po drodze w polityce, co było stawką w konflikcie z Antonim Macierewiczem.

Książka do nabycia w księgarniach internetowych:
www.empik.com, www.merlin.pl oraz www.traffic-club.pl

“Prochy świętych – podróż do Heratu w czas wojny”

Prochy świętych to pasjonująca historia pełnej niebezpieczeństw podróży przez Afganistan, jaką w 1987r. odbył Radek Sikorski, wtedy uchodźca polityczny z Polski, korespondent wojenny, a dzisiaj jeden z najlepiej znanych polityków, który jako Minister Obrony Narodowej wolnej Polski uzasadniał konieczność wysłania naszych żołnierzy do Afganistanu. Autor z reporterską pasją relacjonuje trwającą sto dwa dni wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj. Z kałasznikowem w ręku, w towarzystwie i pod opieką mudżahedinów, reporter był świadkiem nalotów, bombardowań i walk. Książka przybliża nam Afganistan, który jest obecnie w centrum uwagi całego świata. Polscy Polscy żołnierze jadą do tych samych miejsc, w których autor przekraczał linię frontu. Książka zapoznaje także polskiego czytelnika z afgańską kulturą, religią i historią.

Obecne wydanie, opracowane już przez ministra obrony, czyni tę książkę jeszcze ciekawszą. Ponad pięćdziesiąt zdjęć Sikorskiego, w tym jedno uhonorowane I nagrodą World Press Photo w 1988r., wspaniale oddaje atmosferę pełnych grozy wojennych dni.

Książka do nabycia w księgarniach internetowych: www.bookmaster.pl, www.empik.com, www.merlin.pl, www.traffic-club.pl

Książka już dostępna jako e-book: merlin.pl

“The Polish House: An Intimate History of Poland”

An intimate history of Poland told through the personal experience of restoring a house in a village plagued by invasion and disaster. The story is about ordinary people whose lives fill this moving and evocative book, but Sikorski isalso acutely aware of the grand wheels of history and politics at work not only on a house, but a village and a country.

The book is available to buy in the internet bookshop www.amazon.co.uk