Wersja Polska English version

Zachęcamy Polaków do powrotu i osiedlania się w Polsce

"Dzieci były szczęśliwe, zadowolone..."
Jak taki człowiek może być przewodniczącym komisji sprawiedliwości w Sejmie???
Jak taki człowiek i jego formacja mają badać afery pedofilskie???
#Piotrowicz

Na 10tej rocznicy Partnerstwa Wschodniego.

Naprawdę? Bez dzielnych posłów PiS tego byśmy nie wiedzieli.

Polska ma najgorsze powietrze w Europie. Pozyskamy środki na prawdziwą walkę ze smogiem. Postulat #KoalicjaEuropejska ws. węgla jest jasny - do 2030 roku węgiel przestanie być używany do ogrzewania domów i mieszkań. #PrzyszłośćPolski
https://t.co/piv4KAk2oi

@Greenpeace_PL

@MSzostkiewicz x. Lemański dostał suspensę za to, że mówił prawdę i stanął po stronie ofiar, a dwaj pedofile w sutannach nie dostali suspensy przez lata aż do chwili, gdy się o to upomniały media, jeden z nich był już po wyroku w pierwszej instancji a mimo to wciąż był czynnym proboszczem

11 czerwca br. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przedstawił senatorom informację na temat polityki polonijnej MSZ.

Minister podkreślił, że wśród priorytetów polskiego rządu znajduje się zachęcanie do powrotów i do osiedlania się w Polsce. – Zmniejszamy bariery administracyjne dla osób powracających – powiedział. – Polska wreszcie chce się włączyć w międzynarodowe współzawodnictwo o naszych najlepszych ludzi. Do tej pory – od stuleci – przegrywaliśmy je, będąc źródłem talentów i rąk do pracy dla innych narodów. Polityką rządu jest odwrócenie tego trendu i zachęcanie Polaków do powrotu – tłumaczył minister Sikorski.

Do priorytetów polityki polonijnej należy również nauczanie języka polskiego i wzmacnianie pozycji rodaków w krajach zamieszkania. – Biznes polonijny może liczyć na nasze wsparcie. Dlatego wzmacniamy naszą politykę informacyjną –zaznaczył szef polskiej dyplomacji. Radosław Sikorski przypomniał także, że przed kilkoma dniami ruszył program „Inteligentny Start”. – Będzie on pomagał Polakom studiującym za granicą w zdobywaniu pierwszego doświadczenia zawodowego w filiach polskich przedsiębiorstw funkcjonujących na rynkach zagranicznych – zaznaczył minister.

Szef polskiej dyplomacji przedstawił senatorom zwiastun „Atlasu polskiej obecności za granicą”, który od dzisiaj można oglądać na stronie internetowej MSZ. Projekt ukazuje główne trendy migracyjne polskiej diaspory, a także jej historię.

Całość wystąpienia ministra znajdziesz tutaj.

Atlas polskiej obecności za granicą

ak