Wersja Polska English version

“Rosyjska agresja wojskowa nie może przekroczyć granicy obszaru NATO” – mówi Radosław Sikorski w wywiadzie dla CNN.

Tekstowa wersja rozmowy z @sikorskiradek. Sporo tematów, rozmawialiśmy https://t.co/IuURtbDMET. kujawsko-pomorskiej liście KE, zagrożeniu Polexitem, Jacku Rostowskim, remoncie dworu oraz nowej książce.
https://t.co/pzY2vufjuw

Szef Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Stanislaw Piotrowicz. Obrońca pedofila. 3 razy wnioskowaliśmy o jego odwołanie. W wyborach się to uda!!!

Zero tolerancji. Pamietajmy! Sprawiedliwość dosięgnie każdego czy chowa się w kurii, domu kultury czy w szkole. #WielkiWybór

@SchetynadlaPO :
Wygramy te wybory - i te jesienne. Przywrócimy spokój i zdrowy rozsądek. Polską rządzić będą nie kalkulacje wyborcze Kaczyńskiego a prawo: konstytucja i kodeks karny.
Polska nie będzie na marginesie Europy, a znów wśród jej współprzywódców.
#26v #WielkiWybór

Jak powiedział Prezes 'Wara od naszych dzieci.'

Już za chwilę. https://t.co/y5g3baCKPn

-“Przede wszystkim trudno jest dokładnie określić czyjeś zamiary. Możemy natomiast skupić się na rezultatach czyichś działań”- zaznaczył były szef polskiej dyplomacji zapytany o ocenę polityki prowadzonej przez Władimira Putina.
-“Prezydent Putin powinien zrozumieć, że jakakolwiek dalsza agresja na Ukrainie oznaczać będzie przedłużający się konflikt zbrojny, którego on nie będzie w stanie wygrać (…). Czas nie działa na jego korzyść, ponieważ Ukraina podjęła proces reform, a konflikt na wschodzie Ukrainy stanowi zbyt duży koszt dla Rosji. Dopiero wówczas, gdy rosyjski prezydent to zrozumie, będziemy mogli podjąć rozmowy na temat porozumienia i wycofania się z okupacji terytorium Ukrainy. Najlepiej byłoby, gdyby w tych negocjacjach uczestniczyła Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone, i aby rozmowy objęły wszystkie zamrożone konflikty na peryferiach dawnego ZSRR – Naddniestrze, Kaukaz oraz kilka innych regionów”- podkreślił Radosław Sikorski.

Więcej: cnn.com