Wersja Polska English version

Radosław Sikorski nagrodził autorów prac magisterskich o polityce zagranicznej

Ten pisowski komuch oskarżał ludzi Solidarności, łamał konstytucję i bronił pedofila. Obleśne towarzystwo.

Z okazji 10-lecia #PartnerstwoWschodnie poczytaj o efektach współpracy rozwojowej w ramach #polskapomoc między #Polska 🇵🇱a #Armenia🇦🇲 #Azerbejdżan🇦🇿#Białoruś🇧🇾#Gruzja🇬🇪#Mołdawia🇲🇩#Ukraina🇺🇦.

#EaP #EaP10

Broszura online dostępna w języku 🇵🇱:
▶️https://t.co/B13lg0Ndzy

Faktycznie, tak wyglądały wczesne zabiegi o wejście do NATO.

Nie powiedzieli nikomu. Czterech biskupów wiedziało o pedofilii księdza Kani https://t.co/x07Wd0Iw2S

Co z pedofilią w swoich szeregach zrobi Kościół - jego sprawa. Mnie oburza to, że władza publiczna zawodzi polskie dzieci nie stosując Kodeksu Karnego wobec grupy obywateli, z którą odczuwa ideowe pobratymstwo. A miało być prawo i sprawiedliwość.

– “Kiedyś uważano, że dyplomacja, polityka zagraniczna to wiedza tajemna. Państwo udowadniacie, że przy odpowiedniej determinacji, ciężkiej pracy można tę wiedzę posiąść – powiedział Radosław Sikorski wręczając nagrody tegorocznym laureatom konkursu ministra spraw zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych z 2012 roku.

Na konkurs nadeszły 54 prace magisterskie z wielu polskich uczelni. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało dziewięć prac.. “- Bardzo się cieszę, że poruszacie tematy ważne w naszej bieżącej pracy. Ludzi, którzy okazali taką wiedzę, umiejętność argumentowania i determinację, potrzebujemy w dyplomacji – podkreślił w czasie uroczystości minister.

Laureat pierwszej nagrody, Witold Gruszczyński, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego poruszył temat polityki energetycznej UE w sektorze gazu ziemnego. Oprócz nagrody finansowej czeka go staż w wybranym departamencie MSZ lub na placówce zagranicznej. – Jeszcze nie wybrałem miejsca, ale już pisząc myślałem o tym konkursie. Chciałem przede wszystkim napisać pracę, która będzie dogłębna i skoncentrowana wokół najnowszych tematów, jak umowa gazowa z Rosją, która, muszę przyznać, wyniknęła, gdy miałem już sporo napisane – wyjaśnił zwycięzca.

Druga nagroda przyznana została Michałowi Kotalczykowi z Uniwersytetu Śląskiego, autorowi pracy o wolności religijnej w szkole na tle orzecznictwa strasburskiego. Prace, którym przyznano ex aequo trzecie miejsce poświęcone były ważnym uregulowaniom prawnym. Obie autorki, Maja Zając ( praca pt. „Sukcesja państw w odniesieniu do traktatów – teoria a praktyka” ) i Aleksandra Sulima ( praca pt. „Zasada wzajemnego zaufania państw członkowskich UE jako podstawa budowania europejskiej przestrzeni karnej” ) są absolwentkami Uniwersytetu Wrocławskiego.

Komisja konkursowa wyróżniła też pięć prac: Joanny Ignasiak, absolwentki Uniwersytetu Opolskiego, Magdaleny Madej z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krzysztofa Grzechowiaka (Szkoła Główna Handlowa), Przemysława Tacika (Uniwersytet Jagielloński) i Bartosza Klimów (Uniwersytet Gdański).

ak