Pożegnanie nestora polskiej emigracji
Z głębokim żalem żegnam
Wielkiego Polaka, Nestora Polskiej Emigracji,
Księdza Infułata Witolda Kiedrowskiego,
weterana II Wojny Światowej, uczestnika kampanii wrześniowej 1939 r., więźnia obozów koncentracyjnych: na Majdanku, Auschwitz-Birkenau i Buchwaldu, Generała Brygady Wojska Polskiego, kapelana Suwerennego Wojskowego Zakonu Maltańskiego, długoletniego Prezesa Stowarzyszenia Polskich Kombatantów i ich Rodzin we Francji.
odznaczonego m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Legii Honorowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Wojska (czterokrotnie), Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Oświęcimskim, Złotym Medalem Gloria Artis.
Na swojej drodze życiowej Ksiądz Infułat zawsze podejmował trudne wyzwania. Z wielkim patriotycznym zapałem angażował się w służbę wartościom narodowym: tworzeniem poczucia jedności, podtrzymywaniem ducha patriotycznego i życia społecznego polskiej Emigracji.
Należał do pokolenia bohaterów walki o polską niepodległość. Członek wojskowej konspiracji. Po wojnie wykładowca seminarium duchownego i radiowiec w Sekcji Polskiej Radia Francuskiego.
Zawsze gotowy był nieść potrzebującym wsparcie i posługę kapłańską. O Ojczyźnie i Rodakach nigdy nie zapominał. Organizował pomoc humanitarną dla Polski w okresie stanu wojennego.
Aktywny w pracy duszpasterskiej i społecznej – do końca swoich dni.
Ksiądz Infułat całym swoim życiem służył ludziom i Ojczyźnie. Tracimy w nim nie tylko Osobę niezwykle zasłużoną dla naszych polskich spraw, ale przede wszystkim wielki autorytet moralny. Był dla nas wzorem najlepszych tradycji i wartości Narodu Polskiego.
20 stycznia 2012 roku będąc w 76 roku kapłaństwa i 99 roku życia odszedł od nas Człowiek charyzmatyczny, niezłomnego charakteru, wielkiego serca i rozumu.
Cześć Jego pamięci!
Radosław Sikorski
Minister Spraw Zagranicznych