Wersja Polska English version

Aktywność w VII Kadencji Sejmu RP

Tekstowa wersja rozmowy z @sikorskiradek. Sporo tematów, rozmawialiśmy https://t.co/IuURtbDMET. kujawsko-pomorskiej liście KE, zagrożeniu Polexitem, Jacku Rostowskim, remoncie dworu oraz nowej książce.
https://t.co/pzY2vufjuw

Szef Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Stanislaw Piotrowicz. Obrońca pedofila. 3 razy wnioskowaliśmy o jego odwołanie. W wyborach się to uda!!!

Zero tolerancji. Pamietajmy! Sprawiedliwość dosięgnie każdego czy chowa się w kurii, domu kultury czy w szkole. #WielkiWybór

@SchetynadlaPO :
Wygramy te wybory - i te jesienne. Przywrócimy spokój i zdrowy rozsądek. Polską rządzić będą nie kalkulacje wyborcze Kaczyńskiego a prawo: konstytucja i kodeks karny.
Polska nie będzie na marginesie Europy, a znów wśród jej współprzywódców.
#26v #WielkiWybór

Jak powiedział Prezes 'Wara od naszych dzieci.'

Już za chwilę. https://t.co/y5g3baCKPn

ZdjęcieSzanowni Państwo,

Dziękuję, że już drugą kadencję mogę Państwa reprezentować w Sejmie. W tym okresie byłem ministrem spraw zagranicznych. Od 24 września 2014 roku do 23 czerwca 2015 roku pełniłem funkcję marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Choć sprawowanie odpowiedzialnych urzędów pochłaniało większość mojego czasu, zawsze pamiętałem i pamiętam o potrzebach naszego regionu. Pozwólcie Państwo, że przypomnę niektóre z nich.

Po mojej interwencji w styczniu 2014 roku, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło, iż trasa S5 z Bydgoszczy do Nowych Marz powstanie do końca 2018 roku.

W październiku 2011 roku na terenie dworca PKP w Bydgoszczy obiecałem walkę o środki na nowy obiekt. Ma być skończony do końca tego roku.

Wsparłem starania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni o pozyskanie nowego wozu bojowego, którego uroczyste przekazanie odbyło się 11 października 2014 roku.

Usilnie zabiegam, aby w Szubinie powstał nowy komisariat policji. Inwestycja o szacunkowej wartości 4,5 mln zł jest na dobrej drodze.

Dbam o wzbogacanie zasobu eksponatów bydgoskich muzeów. Przekazałem Muzeum Wojsk Lądowych unikatowy polski karabin przeciwpancerny wz. 35 „Ur” oraz unikatowy egzemplarz przedwojennego polskiego pistoletu maszynowego „Mors”. Z Norwegii i Finlandii do MWL trafiły między innymi: armata 105 mm, armata 120 mm, armata polowa 76,2 mm oraz haubica górska 100 mm. W sierpniu 2014 roku muzeum wzbogaciło się o brytyjski czołg Chieftain.

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, obok prezentów, które przekazałem jako minister spraw zagranicznych, otrzymało nowy eksponat – tzw. „kabinę ciszy”.

Chętnie zapraszam zagranicznych polityków do swego rodzinnego miasta. Przyjąłem m.in. ministra Jonasa Store z Norwegii, kraju, który współfinansował rewitalizację Wyspy Młyńskiej.

W 2007 roku w Bydgoszczy istniał jeden konsulat honorowy. Teraz funkcjonuje siedem: Niemiec, Belgii, Ukrainy, Czech, Chorwacji, Węgier i Austrii. Miasto gościło pierwszą ogólnopolską konferencję konsulów honorowych reprezentujących ponad 50 krajów świata.

Wszystkim zainteresowanym służy uruchomiony w czerwcu 2012 roku Punkt Informacyjny „NATO Corner”, mieszczący się przy Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W lipcu 2013 roku podjąłem decyzję o utworzeniu przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej i przyznaniu mu 320 tys. zł na zorganizowanie ponad dwustu wydarzeń informacyjno-edukacyjnych.

Cieszę się także, że na moje zaproszenie uczniowie szkół średnich z Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Nakła nad Notecią, Więcborka, Mogilna, Koronowa, Szubina, Tucholi, Inowrocławia, Świecia, Żnina i Gąsawy mogli zwiedzić Sejm RP oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Pragnę powiadomić Państwa, iż we wrześniu br. w Bydgoszczy obradować będą prezydia Sejmu RP i parlamentu Słowacji. Tak jak Bydgoszcz weszła do historii dyplomacji, tak teraz znajdzie miejsce na mapie dyplomacji parlamentarnej.

Zapewniam, że nadal będę skutecznie działał na rzecz naszego regionu!

Z poważaniem

radoslaw_sikorski_podpis